Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2017-01-21 09:09:12 · Czytany 9476 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Naturalne drewno w rustykalnym projekcie bydgoskiego producenta

Styl rustykalny – ciepły, przytulny i naturalny. Tak, najprościej, można określić stylistykę rustykalną, która mimo kultu skandynawskiego i minimalistycznego designu, ma się dobrze i coraz częściej gości we wnętrzach. To właśnie za sprawą chęci wprowadzenia do przestrzeni mebli i przedmiotów z charakterem, sięga się po to, co rustykalne.

W związku z takim zapotrzebowaniem, projektanci tworzą wyjątkowe idee, które dalekie są od stylistyki skansenu, z którą błędnie utożsamiany jest klimat rustykalny, ale czerpią z sielskości to, co najlepsze i komponują to z nowoczesnym sznytem. Tak też powstają projekty godne tego, by stanąć we wnętrzach nowoczesnych apartamentów, klimatycznych kamienic czy domów za miastem. Warto sięgnąć po to, co rustykalne i ocieplić przestrzeń naturalnym ciepłem litego drewna, bogatą strukturą surowca i niewymuszoną stylistyką. Podpowiadamy po co sięgnąć by osiągnąć sukces i gdzie styl rustykalny poradzi sobie najlepiej.

 

Cechy stylu rustykalnego

Styl rustykalny jest przyjemny dla oka, a do wnętrz wprowadza ciepło. Z „temperaturą” tą należy jednak uważać, ale o to dbają współcześni projektanci mebli, którzy tworzą projekty rustykalne, ale nowoczesne. Dzięki czemu wnętrza, w których znajdą się takie meble nie są przeładowane i pełne przepychu, ale gustowne i przytulne. Klimat rustykalny wprowadza do wnętrz coś, czego nie gwarantuje stylistyka skandynawska czy loft. Tym czymś jest naturalne ciepło, które jest absolutnym zaprzeczeniem chłodu minimalizmu. Doskonałym pomysłem jest zestawienie obu stylistyk, które równoważą się nawzajem i sprawiają, że wnętrza stają się uniwersalne – nie są ani za zimne, ani zbyt przeładowane. Idea ta została wykorzystana przez projektantów marki The Beds, którzy sięgnęli po to, co najlepsze ze stylu rustykalnego i doprawili to pełnym smaku minimalizmem. Tak też powstały pełne klasy kolekcje, które swym designem przyciągają uwagę i wprowadzają wyjątkowy klimat do wnętrz.

Rustykalna sypialnia

Sypialnia w stylu rustykalnym to strzał w dziesiątkę. Taka stylistyka wprowadzi do wnętrz naturalne ciepło, przytulność i atmosferę, które to sprzyjać będą odpoczynkowi. Drewniane łóżko, którego rama spoczywa na metalowych nogach będzie doskonałe do romantycznej sypialni małżeńskiej, która urządzona zostanie w stylu prowansalskim czy retro, ale też może zostać zestawione z wnętrzami, których stylistyka nawiązuje do loftu. Surowe podłogi, ściany i minimum dodatków to doskonałe tło dla okazałego łóżka. Mebel do spania warto zestawić z pasującymi szafkami nocnymi i, w miarę potrzeb, wprowadzić do wnętrza komody oraz szafę. Naturalne drewno, najlepiej dębowe lub bukowe będą doskonałą parą dla chłodnej szarości ścian i podłogi. To także dowód na uniwersalność stylu rustykalnego, który perfekcyjnie prezentuje się w duecie ze skandynawskim minimalizmem, loftową surowością oraz prowansalskim romantyzmem.

Salon w rustykalnym stylu

Równie dobrze styl rustykalny radzi sobie na salonach. A na te można go wprowadzić między innymi przy pomocy kolekcji Steel The Beds. Salon to wizytówka każdego mieszkania, więc o jego aranżację należy się szczególnie zatroszczyć. Meble w nowoczesnym, rustykalnym stylu to doskonała propozycja, która współgra z innymi stylami, które chętnie wprowadzane są na salony. Nadal tryumfy święci styl skandynawski. Charakterystyczna dla niego biel perfekcyjnie komponuje się z naturalnym drewnem i nowoczesnymi, metalowymi nogami mebli, które równie dobrze prezentuję się w industrialnym salonie w stylu loft. Drewniane meble, piękna struktura drewna oraz naturalność surowca sprawiają, że wnętrza stają się przytulne, ale nie przytłaczają zbyt bogatą formą oraz przerysowanym designem. Tu wszystko jest na swoim miejscu, a salon z kawowym stolikiem, komodami, szafką RTV i obowiązkową, wygodną sofą, staje się miejscem w którym można przeżywać i celebrować każdą chwilę. Temu właśnie sprzyja styl rustykalny.

Otwarta jadalnia

Sercem domu w takiej aranżacji nadal jest jadalnia, która w stylu rustykalnym powinna być przestronna. Jeśli pomieszczenie jest zbyt małe, warto powiększyć je wyburzając jedną ze ścian sąsiadującą z salonem. W urządzaniu jadalni najważniejszy jest stół, który musi być przede wszystkim z naturalnego drewna. Ten element jest bardzo ważny nie tylko ze względu na spójność estetyczną, ale także na zdrowie, bowiem stół jest meblem, z którym najczęściej mamy do czynienia podczas spożywania posiłków. Dlatego jeśli jest on wykonany ze sztucznego materiału zawierającego szkodliwe dla zdrowia substancje (np. formaldehydy), musimy mieć świadomość, że mogą one przedostawać się i do naszego organizmu. Stoły wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów znajdziemy w szerokiej ofercie mebli do jadalni The Beds. Poza samym surowcem, jakim jest lite drewno, również wykończenie i impregnacja tych mebli jest wykonana z użyciem całkowicie bezpiecznych dla zdrowia substancji, takich jak różnego rodzaju oleje.

Styl rustykalny to, można by inaczej powiedzieć, „bliski natury” czy nawiązujący do żywiołów ziemi, dlatego im więcej naturalnych elementów, tym całość będzie wyglądać bardziej efektownie.

/publik. bezterminowa/

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Nauka i technika

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

scandicsofa.pl · 2018-05-08 07:34:56

Urządzenie wnętrza w stylu skandynawskim jest bardzo dobrym rozwiązaniem, tak naprawdę nie musimy się dużo zastanawiać aby urządzić takie wnętrze.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...